İPTAL VE İADE KOŞULLARI

  1. Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.

  1. İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektirİadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre(Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.

 

Nasıl İade Yapabilirim?

  • Gelen ürünü, kutusu ve faturası ile yasal süreler kapsamında aşağıda belirtilen adresimize göndermeniz yeterlidir.
  • Ürünün kullanım talimatı dışında bir işlem gerçekleşti ise, kutu veya ürün bozuk çıkması halinde, faturanın tarafımıza gönderilmemesi hallerinde iade gerçekleşmez.
  • Ürün İade talebiniz ile ilgili Yurtiçi Kargo’ya (veya bize ulaşmanız durumunda size bildirilen anlaşmalı kargo firmasına) ücretsiz olarak iade adresimize gönderebilirsiniz.

   Ürün Ücretinin Tarafınıza İade Edilmesi

  • Ürün/ürünleriniz bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olduğu takdirde kabul edilerek siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz gerçekleştirilir.
  • İade işleminiz gerçekleştiğinde tarafınıza e-posta ve sms yolu ile bilgi verilmektedir.
  • Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterecektir. Lütfen geri ödemeler için hesabınızı kontrol etmeyi unutmayınız.
  • Havale/EFT ile oluşturmuş olduğunuz siparişlerin iadesi durumunda ödeme yapılırken banka tarafından tahsis edilen tutarın iadesi yapılamamaktadır.

İade Adresimiz:


Silvanus Dikey Bahçe Mimarlık Mühendislik ve İnşaat Ltd. Şti.

Doğu Mah. Beyaz Gül Sok. No:1 Pendik/İstanbul