Silvanus Türkiye’nin dikey bahçeler konusunda uzmanlaşan ilk firmasıdır. 2011 yılından beri dikey bahçeler alanında Tasarım, Kurulum ve Bakım olmak üzere faaliyet göstermektedir.

Dünya’da ilk kez bitkiyle düşey düzlemde kabartmalı ve 3 boyutlu logo, yazı, desen, motif, resim yapılması Silvanus tarafından icat edilmiştir.

2016 yılında İstanbul Topkapı E5 istikametinde yaptığı dikey bahçe projesinde heykeltıraş ve sanatçılarla çalışarak dikey bahçelerin tasarımlarına İstanbul ‘un en değerli kültürel miraslarını sanatsal objelere resmederek duvarları tablolara çevirmiştir.

Böylelikle Silvanus dikey bahçelere bambaşka bir bakış açısı getirmiştir. O şehrin en kıymetli tarihi eserlerini, sahip olduğu zenginliği sanatsal objelerle donatarak tüm Türkiye genelindeki belediyelere, inşaat ve mimari projelere ilham kaynağı olmuştur. Yol kenarlarında gördüğümüz gri beton duvarlar artık daha eğlenceli ve neşelidir.

Yine sürdürülebilir ve yenilikçi bakış açısıyla EXPO 2016 da İstanbul Bahçesinde kurulan Dikey bahçe Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliğinin oluşturduğu jüri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1.lik ödülünü almıştır.

Silvanus uluslararası alanda ülkemizi temsil noktasında Bahreyn Kraliçesi tarafından Uluslar arası Garden Show 2018’e onur konuğu olarak davet edilmiş ve Türkiye’yi bölgede en iyi şekilde temsil etmiştir.

Yurt içi ve yurtdışında birçok kurumsal marka ve kuruluşa hizmet vermektedir.

Silvanus 2016 yılında Terramoss markasını kurarak mumyalanmış, korunmuş bitkilerle dikey bahçeler yapmaya başlamıştır. İç mekan yaşayan dikey bahçelerine alternatif olarak geliştirdiği sistemle, Silvanus’un yenilikçi ve sektörde öncü tavrını Terramoss markasına aktararak her bir projeye sanatsal bakış açısını yansıtmıştır. Terramoss markasının ilk uygulaması Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı‘dır.

Yurt içi ve yurtdışında birçok kurumsal marka ve kuruluşa hizmet vermektedir.

Ülkemizin yiyecek içecek sektöründeki en önemli temsilcisi olan Simit SARAYI markası, gerek yurtiçindeki şubeleri, gerekse yurtdışındaki şubelerine Terramoss markası ile hizmet vermektedir. Dünya genelinde yaklaşık 175 şube tamamlanmış olup, yeni eklenecek şubelere imalatları devam etmektedir.

Silvanus 2017 yılında Terramoss markası ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tuzla Belediyesi Kadın Meclisi ile ortaklaşa bir çalışma başlatmıştır. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi -Gönül Elleri bünyesinde kaydı bulanan dezavantajlı bayanlarla ilgili farkındalık      oluşturmak ve bağlı olduğu Tuzla ilçesindeki kadın dayanışmasının yurt içinde yükselen sesi olabilmek için Silvanus bu kadınlara mumyalanmış yosun ve bitki uygulamalarıyla alakalı ücretsiz eğitimler vermiştir.

Silvanus Terramoss markasıyla ithal ettiği mumyalanmış yosun ve bitkilerin yerli üretimi için marka kurulumundan itibaren AR-GE çalışmalarını yürütmüştür. Bu süreçte ithal edilen bir çok ürünün Türkiye’nin ormanlarında toplatılmasını ve Türkiye’nin endemik bitkilerinin mumyalanmasını sağlayarak yerli üretiminin arttırılmasına ve bu ürünlerin yurt dışına tanıtılmasına katkı sağlamıştır.

Silvanus bu yıllarda piyasadan gelen talepleri değerlendirerek, küçük ölçekli dikey bahçelerin daha uygun fiyata yapılmasını sağlamak üzere “Yaşam Çiçeği” markasını kurdu. Türkiye’nin ilk patentli dikey bahçe kiti , nihai tüketicinin kolaylıkla kendi evinin duvarlarına  balkonlarına dikey bahçe yapabilmesini sağlayan pratik ,eğlenceli bir kittir.

Silvanus, kurulduğu günden bugüne yenilikçi, farklı ve sürdürülebilir yaklaşımları ile;

-2013-2014  yılları içerisinde Tematik ve Yenilikçi Uygulama kategorisinde Silvanus markası ile, 

-2014-2015 yılları içerisinde Tematik ve Yenilikçi Uygulama kategorisinde Terramoss markası ile,

-2017-2018 yılları içerisinde Tematik ve Yenilikçi Uygulama kategorisinde Terramoss markası ile,

Plant ödüllerini alarak da sektördeki yenilikçi ve tematik uygulamalarla liderliğini taçlandırmıştır.

Silvanus çatısı altındaki tüm markalarımız gerek sürdürülebilir uygulamaları, sosyal sorumluluk projeleri ve gerekse Ar-Ge çalışmaları ile daima ve her zaman kalite ve yenilikten vazgeçmeyerek çalışmalarına devam etmektedir.

SİLVANUS DİKEY BAHÇELER